Суниця садова сорт Вайбрант® (strawberry Vibrant®)

 

Культура: Суниця садова (Fragaria Ananasa)
Назва сорту: Вайбрант (Vibrant)
Торгова марка: Вайбрант® (Vibrant®)
Походження: Великобританія (GB)
Селекціонер: East Malling Research - www.emr.ac.uk
Власник прав: Мейозис Лтд. (Meiosis Ltd.) - www.meiosis.co.uk
Реєстрація прав: ЕС - CPVO 20101429 Grant 37422; Україна - 14294005, Tоргівельна марка в Україні - m201308301 Grant 185017

 

Сорт Вайбрант® (Vibrant®виведений на Іст-Моллінгській дослідній станції, має високу врожайність та якість ягоди. Будучи дуже раннім, сорт Вайбрант® являється еталоном для ранніх британських сортів. В умовах Британії сорт Вайбрант® дає змогу почати сезон збору ягід на десять днів раніше ніж зазвичай.

Ягода сорту Вайбрант® правильної конічної форми, від середнього до великого розміру, високий відсоток виходу ягоди першого класу. Ягоди блискучі, яскраво-червоного кольору, смачні. Квітконоси прямі, міцні, довгі. Сорт Вайбрант® можна успішно вирощувати як при традиційних екстенсивних технологіях, так і за технологією «урожай за 60 днів». Рослина утворює велику кількість квітконосів протягом тривалого періоду.

Кожен квітконос містить від 4 до 5 квіток, таким чином підтримується великий розмір ягоди (72% врожаю ягід сорту Вайбрант перевищує розмір 35 мм в порівнянні з 56% - сорту Елсанта®). Врожайність сорту Вайбрант® є стабільно високою і зазвичай перевищує 1 кг з рослини. Швидкість збору ягоди сорту Вайбрант® висока завдяки хорошій видимості ягоди на рослині і легшому ніж в сортів Клері® і Елсанта® відриву ягоди.

Вайбрант® - дуже ранній сорт, ягода дозріває щонайменше на сім днів раніше сорту Елсанта®. В умовах Британії при вирощуванні в плівкових теплицях збір починають з середини квітня. Рослини мають середню силу росту, стійкі до борошнистої роси і гнилі коренів, але сприйнятливі до вертицильозного в'янення. Другий урожай - до 400 грам ягоди високої якості можна отримати починаючи з липня.